Фабричко директно снабдување Брановидни покривни листови од 0,12 до 4 мм

Краток опис:


 • Број на модел:Q195, Q235, SS400, ST37, ST52, ASTM A36, SAE1006, SAE1018, итн
 • Материјал:Q195, Q235, SS400, ST37, ST52, ASTM A36, SAE1006, SAE1018, итн
 • Име на производ:Фабричко директно снабдување Брановидни покривни листови од 0,12 до 4 мм
 • Апликација:покривен лист, градежен лист
 • Техника:Ладно валани
 • Ширина:600-1250 мм
 • Дебелина:0,12 --- 4,0 мм
 • издолжување:10%-20%
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Спецификации на брановиден покривен лист од 0,12 до 4 мм:

  1. Стандард: AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS

  2. Оценка: Q195, Q235, SS400, ST37, ST52, ASTM A36, SAE1006, SAE1018, итн;

  3. Опсег на ширина: 650 ~ 1250 mm, итн

  4. Опсег на дебелина: 0,12 ~ 4,0 mm

   HTB14nokXFkoBKNjSZFEq6zrEVXaV

  Пакување и испорака

  Информации за пакување на цевки без шевови од нерѓосувачки челик:

  Со пластично капаче за заштита на двата краја. И снопови да бидат покриени со политерн и безбедно врзани со ремени.

  дфеса


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи