304 çelik Bright Wire


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shanghai Ningbo Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  AISI 304 çelik inox tela të ndritshme

  C% Si% Mn% P% S% Cr% ni% N% Mo% cu%
  = 0,08 = 1.0 = 2.0 = 0.045 = 0,03 18,0-20,0 8,0-10,0 - - -
  T * S Y * S fortësi zgjatim
  (Mpa) (Mpa) HRB HB (%)
  = 520 = 205 - - = 40

  Përshkrimi i 304 çelik Bright Wire

  1) Klasa: ASTM: 201, 202, 204Cu, 301, 302, 303, 304, 304Cu, 304HC, 304L, 304H, 310, 310S, 312, 314, 316, 316L, 316LN, 316Ti, 316LCu, 321, 410, 420, 430, 430L
  DIN / EN: 1,4301, 1,4306, 1,4307, 1,4310, 1,4401, 1,4404, 1,4567, 1,4841, 1,4842, 1,4541, 1,4845, 1,4570, 1,4571, 1,4578, 1,4597, 1,4362, 1,4370, 1,4016
  2) standard: GB, SUS, ASTM, AISI, EN, DIN, JIS, BS - edhe për standardet e tjera ekuivalente ndërkombëtare.
  3) Diametri: 0.01-25mm
  4) Sipërfaqja: ndritshme, me re, thjeshtë, e zezë
  5) Gjendja: teli të butë, tela gjysmë-butë, hard tela
  6) Lloji: hidrogjeni, Ftohtë-tërhequr, kreut të ftohtë, Annealed
  7) Paketimi: në spirale, deng ose rrotë pastaj në kuti kartoni, apo si kërkesën tuaj

  Gauge of 304 çelik Bright Wire

  madhësia matës SWG (mm) BWG (mm) metrikë (mm)
  8 4.06 4.19 4.00
  9 3.66 3.76 -
  10 3.25 3.40 3.50
  11 2.95 3.05 3.00
  12 2.64 2.77 2.80
  13 2.34 2.41 2.50
  14 2.03 2.11 -
  15 1.83 1.83 1.80
  16 1.63 1.65 1.65
  17 1.42 1.47 1.40
  18 1.22 1.25 1.20
  19 1.02 1.07 1.00
  20 0.91 0.89 0.90
  21 0.81 0.813 0.80
  22 0.71 0,711 0.70

  Aplikimet:

  Përshkrim:

  Gama jonë e telave prej çeliku inox dhe shkopinjtë janë përdorur për prodhimin e produkteve të automobilave, balls & kushineta rul kon, hoses gërsheta afrikane, zinxhirët, rripa transportues, filtra, telat falas prerja, fasteners dhe thonjtë tel, lidhje fleksibël, i ndërgjegjshëm kuzhine dhe Gadgets, mig & saldim me TIG, hala, kunjat, sieves, spokes, burimet, pajisjet kirurgjikale, aparat pastrimi / pads pastrimi, leshi çeliku, enë kuzhine, thurur dhe thurur rroba tela, lidhjet mur dhe tela lidhur, litarë tela, elektroda saldimi dhe mbushëse etj telat annealed janë përdoret edhe për rishikimin.

  Më shumë notat e NS tela të ndritshme

  Përbërja% ASTM A580 / A580M - 13b
  UNS-Përcaktimi lloj karbon mangan Phosphonus squfuri silic Krom nikel molibden azot
  S30200 302 0.15 2.00 0.045 0.030 1.00 17,0-19,0 8,0-10,0 . . . 0,10
  S30215 302B 0.15 2.00 0.045 0.030 2,00-3,00 17,0-19,0 8,0-10,0 . . . . . .
  S30400 304 0.08 2.00 0.045 0.030 1.00 18,0-20,0 8,0-10,5 . . . 0,10
  S30403 304LC 0.030 2.00 0.045 0.030 1.00 18,0-20,0 8,0-12,0 . . . 0,10
  S30500 305 0.12 2.00 0.045 0.030 1.00 17,0-19,0 10,5-13,0 . . . . . .
  S30800 308 0.08 2.00 0.045 0.030 1.00 19,0-21,0 10,0-12,0 . . . . . .
  S30900 309 0,20 2.00 0.045 0.030 1.00 22,0-24,0 12,0-15,0 . . . . . .
  S30908 309S 0.08 2.00 0.045 0.030 1.00 22,0-24,0 12,0-15,0 . . . . . .
  S30940 309Cb 0.08 2.00 0.045 0.030 1.00 22,0-24,0 12,0-16,0 . . . 0,10
  ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
  S31000 310 0.25 2.00 0.045 0.030 1.50 24,0-26,0 19,0-22,0 . . . . . .
  S31008 310S 0.08 2.00 0.045 0.030 1.50 24,0-26,0 19,0-22,0 ... ...
  S31400 314 0.25 2.00 0.045 0.030 1,50-3,00 23,0-26,0 19,0-22,0
  S31277 . . . 0.020 3.00 0.030 0.010 0.50 20,5-23,0 26,0-28,0 6,5-8,0 0,30-0,40
  S31600 316 0.08 2.00 0.045 0.030 1.00 16,0-18,0 10,0-14,0 2,00-3,00 0,10
  S31603 316LC 0.030 2.00 0.045 0.030 1.00 16,0-18,0 10,0-14,0 2,00-3,00 0,10
  S31700 317 0.08 2.00 0.045 0.030 1.00 18,0-20,0 11,0-15,0 3,0-4,0 0,10
  S32100 321 0.08 2.00 0.045 0.030 1.00 17,0-19,0 9,0-12,0
  S34700 347 0.08 2.00 0.045 0.030 1.00 17,0-19,0 9,0-13,0
  S34751 347LN 0,005-0,020 2 0.045 0.030 1.00 17,0-19,0 9,0-13,0 . . . 0,06-0,10
  S40500 405 0.08 1 0.04 0.030 1.00 11,5-14,5 ... ...
  S40976 ... 0,03 1 0.04 0.030 1.00 10,5-11,7 0,75-1,00 0.040
  S43000 430 0.12 1 0.04 0.030 1.00 16,0-18,0 ...
  S44400 ... 0.025 1 0.04 0.030 1.00 17,5-19,5 1.00 1,75-2,50 0.035
  S44600 446 0.2 1.5 0.04 0.030 1.00 23,0-27,0 ... 0.25
  S44700 . . . 0.01 0.3 0.025 0.020 0,20 28,0-30,0 0.15 3,5-4,2 0.020
  S44800 . . . 0.01 0.3 0.025 0.020 0,20 28,0-30,0 2,00-2,50 3,5-4,2 0.020
  S44535 . . . 0,03 0,30-0,80 0,05 0.020 0.50 20,0-24,0 . . . . . . . . .
  S40300 403 0.15 1 0.04 0.030 0.50 11,5-13,0 . . . . . . . . .
  S41000 410 0.15 1 0.04 0.030 1.00 11,5-13,5 . . . . . . . . .
  S41400 414 0.15 1 0.04 0.030 1.00 11,5-13,5 1,25-2,50 . . . . . .
  S42000 420 mbi 0.15 1 0.04 0.030 1.00 12,0-14,0 . . . . . . . . .
  S43100 431 0.2 1 0.04 0.030 1.00 15,0-17,0 1,25-2,50 ` . . .
  S44002 440A 0,60-0,75 1 0.04 0.030 1.00 16,0-18,0 . . . 0.75 . . .
  S44003 440B 0,75-0,95 1 0.04 0.030 1.00 16,0-18,0 . . . 0.75 . . .
  S44004 440C 0,95-1,20 1 0.04 0.030 1.00 16,0-18,0 . . . 0.75 . . .

  Hot Tags: 304 çelik prodhuesit tela të ndritshme, furnizuesit, çmimi, për shitje


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat!