304 од не'рѓосувачки челик жица Светлата


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај Ningbo Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  AISI 304 од нерѓосувачки челик жица светла

  C% Si% Mn% P% S% Cr% Ни% N% Mo% Cu%
  = 0.08 = 1.0 = 2.0 = 0.045 = 0.03 18,0-20,0 8,0-10,0 - - -
  T * S Y * S цврстина издолжување
  (Mpa) (Mpa) HRB HB (%)
  = 520 = 205 - - = 40

  Опис на 304 од не'рѓосувачки челик жица Светлата

  1) Одделение: ASTM: 201, 202, 204Cu, 301, 302, 303, 304, 304Cu, 304HC, 304L, 304H, 310, 310S, 312, 314, 316, 316L, 316LN, 316Ti, 316LCu, 321, 410, 420, 430, 430L
  DIN / EN: 1.4301, 1,4306, 1.4307, 1,4310, 1,4401, 1.4404, 1,4567, 1,4841, 1,4842, 1,4541, 1,4845, 1,4570, 1.4571, 1,4578, 1,4597, 1,4362, 1,4370, 1,4016
  2) Стандард: GB, SUS, ASTM, AISI, EN, DIN, JIS, БС - исто така и на други еквивалентни на меѓународните стандарди.
  3) Дијаметар: 0.01-25mm
  4) Површина: светли, облачно, обична, црна
  5) Состојба: мека жица, полу-мека жица, тешко жица
  6) Тип: Водород, ладно влечени, ладно гмечење, annealed
  7) Пакување: во калем, пакет или spool потоа во тетрапак, или како вашето барање

  Gauge of 304 од не'рѓосувачки челик жица Светлата

  големина мерач SWG (mm) BWG (mm) метрички (мм)
  8 4.06 4.19 4,00
  9 3.66 3.76 -
  10 3.25 3.40 3.50
  11 2.95 3.05 3,00
  12 2.64 2.77 2.80
  13 2.34 2.41 2,50
  14 2.03 2.11 -
  15 1.83 1.83 1.80
  16 1.63 1.65 1.65
  17 1.42 1.47 1.40
  18 1.22 1,25 1,20
  19 1.02 1.07 1.00
  20 0.91 0.89 0.90
  21 0.81 0,813 0.80
  22 0.71 0,711 0.70

  апликации:

  Опис:

  Нашата палета на жици и прачки од нерѓосувачки челик се користи за производство на автомобилски производи, топки и заострените валчести лежишта, плетење црева, синџири, подвижни ленти, филтри, слободна сечење жици, сврзувачки елементи и жица нокти, флексибилни конектори, кујнски прибор и апарати, Миг & ВИГ заварување, игли, игли, сита, краци, извори, хируршка опрема, апарати за чистење / перење влошки, челична волна, прибор, ткаени и плетени жица крпа, ѕидни врски и врзување жица, јажиња, електроди за заварување и полнила итн annealed жици се исто така се користи за прецртуваат.

  Повеќе одделенија на СС светли жица

  состав% ASTM A580 / A580M - 13б
  УНС-Означување тип јаглерод манган Phosphonus Сулфур Силиконската хром никел молибден азот
  S30200 302 0.15 2,00 0.045 0.030 1.00 17,0-19,0 8,0-10,0 . . . 0,10
  S30215 302B 0.15 2,00 0.045 0.030 2,00-3,00 17,0-19,0 8,0-10,0 . . . . . .
  S30400 304 0,08 2,00 0.045 0.030 1.00 18,0-20,0 8,0-10,5 . . . 0,10
  S30403 304LC 0.030 2,00 0.045 0.030 1.00 18,0-20,0 8,0-12,0 . . . 0,10
  S30500 305 0.12 2,00 0.045 0.030 1.00 17,0-19,0 10,5-13,0 . . . . . .
  S30800 308 0,08 2,00 0.045 0.030 1.00 19,0-21,0 10,0-12,0 . . . . . .
  S30900 309 0.20 2,00 0.045 0.030 1.00 22,0-24,0 12,0-15,0 . . . . . .
  S30908 309S 0,08 2,00 0.045 0.030 1.00 22,0-24,0 12,0-15,0 . . . . . .
  S30940 309Cb 0,08 2,00 0.045 0.030 1.00 22,0-24,0 12,0-16,0 . . . 0,10
  ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
  S31000 310 0.25 2,00 0.045 0.030 1,50 24,0-26,0 19,0-22,0 . . . . . .
  S31008 310S 0,08 2,00 0.045 0.030 1,50 24,0-26,0 19,0-22,0 ... ...
  S31400 314 0.25 2,00 0.045 0.030 1,50-3,00 23,0-26,0 19,0-22,0
  S31277 . . . 0.020 3,00 0.030 0.010 0.50 20,5-23,0 26,0-28,0 6,5-8,0 0,30-0,40
  S31600 316 0,08 2,00 0.045 0.030 1.00 16,0-18,0 10,0-14,0 2,00-3,00 0,10
  S31603 316LC 0.030 2,00 0.045 0.030 1.00 16,0-18,0 10,0-14,0 2,00-3,00 0,10
  S31700 317 0,08 2,00 0.045 0.030 1.00 18,0-20,0 11,0-15,0 3,0-4,0 0,10
  S32100 321 0,08 2,00 0.045 0.030 1.00 17,0-19,0 9,0-12,0
  S34700 347 0,08 2,00 0.045 0.030 1.00 17,0-19,0 9,0-13,0
  S34751 347LN 0,005-0,020 2 0.045 0.030 1.00 17,0-19,0 9,0-13,0 . . . 0,06-0,10
  S40500 405 0,08 1 0,04 0.030 1.00 11,5-14,5 ... ...
  S40976 ... 0.03 1 0,04 0.030 1.00 10,5-11,7 0,75-1,00 0.040
  S43000 430 0.12 1 0,04 0.030 1.00 16,0-18,0 ...
  S44400 ... 0.025 1 0,04 0.030 1.00 17,5-19,5 1.00 1,75-2,50 0,035
  S44600 446 0.2 1.5 0,04 0.030 1.00 23,0-27,0 ... 0.25
  S44700 . . . 0.01 0.3 0.025 0.020 0.20 28,0-30,0 0.15 3,5-4,2 0.020
  S44800 . . . 0.01 0.3 0.025 0.020 0.20 28,0-30,0 2,00-2,50 3,5-4,2 0.020
  S44535 . . . 0.03 0,30-0,80 0.05 0.020 0.50 20,0-24,0 . . . . . . . . .
  S40300 403 0.15 1 0,04 0.030 0.50 11,5-13,0 . . . . . . . . .
  S41000 410 0.15 1 0,04 0.030 1.00 11,5-13,5 . . . . . . . . .
  S41400 414 0.15 1 0,04 0.030 1.00 11,5-13,5 1,25-2,50 . . . . . .
  S42000 420 над 0,15 1 0,04 0.030 1.00 12,0-14,0 . . . . . . . . .
  S43100 431 0.2 1 0,04 0.030 1.00 15,0-17,0 1,25-2,50 ` . . .
  S44002 440A 0,60-0,75 1 0,04 0.030 1.00 16,0-18,0 . . . 0.75 . . .
  S44003 440B 0,75-0,95 1 0,04 0.030 1.00 16,0-18,0 . . . 0.75 . . .
  S44004 440C 0,95-1,20 1 0,04 0.030 1.00 16,0-18,0 . . . 0.75 . . .

  Жешка Тагови: 304 нерѓосувачки челик жица светло производители, добавувачи, цена, за продажба


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!