Полиран светла површина 316 од не'рѓосувачки челик круг бар


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај Ningbo Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  C% Si% Mn% P% S% Cr% Ни% N% Mo% Ти%
  = 0.08 = 0.75 = 2.0 = 0.045 = 0.03 16,0-18,0 10,0-14,0 - 2,0-3,0 -
  T * S Y * S цврстина издолжување
  (Mpa) (Mpa) HRB HB (%)
  = 520 = 205 - - = 40

  Спецификации:

  стандард ASTM A276, A484, A479, A580, A582, JIS G4303, JIS G4311, DIN 1654-5, DIN 17440, К.С. D3706, GB / Т 1220
  материјал 201.202.205, XM-19 итн
  301,303,304,304L, 304H, 309S, 310S, 314,316,316L, 316Ti, 317,321,321H, 329.330.348 итн
  409,410,416,420,430,430F, 431.440
  2205,2507, S31803,2209,630,631,15-5PH, 17-4PH, 17-7PH, 904L, F51, F55,253MA итн
  површина Светол, полирање, кисела, излупени, црна, брусење и сл
  технологија Студената Извлечени, топло валани, кован
  спецификации Дијаметар: 2 4 5 6 7 8 9 20 24 25 40мм или како што се бара вашиот
  Должина: 5.8m, 6 милиони или како што се бара
  Толеранција H9, H11, H13, K9, K11, K13 или како што се бара

  Повеќе детали за солидна круг бар нерѓосувачки:

  (GB) (DIN) (JIS) AISI / ASTM УНС SAE (ISO)
  1 1Cr17Mn6Ni5N SUS201 201 S20100 30201 А-2
  2 1Cr18Mn8Ni5N X8CrMnNi189 SUS202 202 S20200 30202 А-3
  3 1Cr18Mn10Ni5Mo3N
  4 2Cr13Mn9Ni4
  5 1Cr17Ni7 X12CrNi17.7 SUS301 301 S30100 30301 14
  6 1Cr17Ni8 X12CrNi17.7 SUS301J1
  7 1Cr18Ni9 X12CrNi18.8 SUS302 302 S30200 30302 12
  8 Y1Cr18Ni9 X12CrNiSi18.8 SUS303 303 S30300 30303 17
  9 Y1Cr18Ni9Se SUS303Se 303Se S30323 30303Se 17
  10 1Cr18Ni9Si3 X12CrNiSi18.8 SUS302B 302B S30215 30302B
  11 0Cr18Ni9 X5CrNi18.9 SUS304 304 S30400 30304 11
  12 00Cr18Ni10 X2CrNi18.9 SUS304L 304L S30403 30304L 10
  13 0Cr19Ni9N SUS404N1 304N S30451
  14 0Cr19Ni10NbN X5CrNiNb18.9 SUS304N2 XM21 S30452
  15 00Cr18Ni10N X2CrNiN18.10 SUS304LN 304LN S30453
  16 1Cr18Ni12 X5CrNi19.11 SUS305 305 S30500 30305 13
  17 0Cr18Ni12 X5CrNi19.11
  18 0Cr23Ni13 X7CrNi23.14 SUS309S
  19 0Cr25Ni20 SUS310S
  20 0Cr17Ni12Mo2 X5CrNiMo18.10 SUS316 316 S31600 30316 20,20a
  21 1Cr17Ni12Mo2
  22 0Cr18Ni12Mo2Ti X10CrNiMoTi18.10
  23 1Cr18Ni12Mo2Ti X10CrNiMoTi18.10
  24 00Cr17Ni14Mo2 X2CrNiMo18.10 SUS316L 316L S31603 30316L 19,19a
  25 0Cr17Ni12Mo2N SUS316N 316N S31651
  26 00Cr17Ni13Mo2N X2CrNiMoNi18.12 SUS316LN 316LN S31653
  27 0Cr18Ni12Mo2Cu2 SUS316J1
  28 00Cr18Ni14Mo2Cu2 SUS316J11

  Апликации:
  Изградба поле, бродови градежната индустрија, автомобил одлуки индустрија, нафта и индустрии, војната и електрична енергија индустрии, преработка на хемиски храна и медицинска индустрија, котел разменувач на топлина, машини и хардвер полиња
  Предност:
  1) брзина Транспорт е брз
  2) Висок квалитет, количина е со преференцијален третман
  3) Производите се сертифицирани од страна на ISO9001: 2008 системи за квалитет проверка.
  4) Познати компанија од нерѓосувачки челик во Кина и во странство.
  5) Силна способност за снабдување
  6) марка од нерѓосувачки челик
  7) Повеќе од 200 модели
  8) Крајна цена
  9) Сигурен квалитет и услуга
  10) спецификации Купувачот прифатени
  11) Искусен R & D оддел


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!