Stainless Steel Pipe 316


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shanghai Ningbo Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  TP316 tub ss, SUS316, S31600, EN1.4401, X5CRNIMO, SS 316 korrozioni rezistente në një shumëllojshmëri e detare dhe kimike mjedise dhe rezistencë të shkëlqyer korrozioni, Pesha (kg / metër) = 0.02513 * trashë (mm) * (OD-trasha) (mm)

  C% Si% Mn% P% S% Cr% ni% N% Mo% TI%
  = 0,08 = 0.75 = 2.0 = 0.045 = 0,03 16,0-18,0 10,0-14,0 - 2,0-3,0 -
  T * S Y * S fortësi zgjatim
  (Mpa) (Mpa) HRB HB (%)
  = 520 = 205 - - = 40

  Specifikimet e tub çeliku inox 316:

  emër Çelik Tub 316 tub, 4 inç tub çelik, 6 inç tub çelik, 3 inç tub çelik, tub çelik 3 inç, 7 inç tub çelik, tub çelik 1 inç, çelik tub 2 inç, 1.5 inç tub çelik, çelik tub 2 inç, çelik 3 tub inç, 3 inç tub inox, 12 inç tub çelik, 2.5 inç tub çelik, 10 inç tub çelik, 1 inç tub çelik,
  8 inç tub çelik
  standard GB / T14975, GB / T14976, GB13296-91, GB9948, ASTM A312, ASTM A213,
  ASTM A269, ASTM A511, JIS349, DIN17456, ASTM A789, ASTM A790, DIN17456, DIN17458, EN10216-5, JIS3459, GOST 9941-81
  material Grade 304, 304L, 316, 316L, 321, 321H, 310S, 347H, 309.317.0cr18N9, 0Cr25Ni20
  00Cr19Ni10,08X18H10T, S31803, S31500, S32750
  Outer Diametri 6mm te 1219mm
  Trashësia 0.8mm - 40mm
  madhësi OD (6-1219) mm x (0,9-40) mm x MAX 13000mm
  Toleranca sipas standardit ASTM A312 A269 A213
  sipas standardit ASTM A312 A269 A213
  sipas standardit ASTM A312 A269 A213
  Sipërfaqe 180g, 320G Satin / tepër i hollë (Mat Finish, zezë, Finish Dull)
  Pickling & Pjekja
  Aplikacion Fluid dhe gazit transportit, stolisje, ndërtimit, pajisjeve mjekësore, aviacionit,
  kazan ngrohjes exchanger-dhe fusha të tjera
  provë Rrafshim Test, Hydrostatic Test, intergranular korrozionit Test, rrafshim Test, Eddy Testing, etj
  customized Karakteristikat e tjera sipas kërkesave të klientëve
  Koha e dërgimit deri në sasinë e rendit
  paketim Bundled me qese plastike thurur, rastet druri ose në bazë të kërkesës së klientit.
  Property mekanike material Item 304 304L 304 316L Top Technology
  forca elastik = 520 = 485 = 520 = 485
  Yield Forca = 205 = 170 = 205 = 170
  Zgjerim = 35% = 35% = 35% = 35%
  Fortësi (HV) <90 <90 <90 <90

  Notat e tub çeliku inox 316

  Gradë Përbërje kimike (%)
  C si Mn P S ni Cr Mo
  201 = 0,15 = 1.00 5.5 ~ 7.5 = 0.060 = 0.030 3.50 ~ 5.50 16.00 ~ 18.00
  301 = 0,15 = 1.00 = 2.00 = 0.045 = 0.030 6.00 ~ 8.00 16.00 ~ 18.00
  302 = 0,15 = 1.00 = 2.00 = 0.045 = 0.030 8.00 ~ 10.00 17.00 ~ 19.00
  304 = 0,08 = 1.00 = 2.00 = 0.045 = 0.030 8.00 ~ 10.50 18.00 ~ 20.00 -
  304L = 0.030 = 1.00 = 2.00 = 0.045 = 0.030 9.00 ~ 13.50 18.00 ~ 20.00 -
  316 = 0.045 = 1.00 = 2.00 = 0.045 = 0.030 10.00 ~ 14.00 10.00 ~ 18.00 2.00 ~ 3.00
  316L = 0.030 = 1.00 = 2.00 = 0.045 = 0.030 12.00 ~ 15.00 16.00 ~ 18.00 2.00 ~ 3.00
  430 = 0,12 = 0.75 = 1.00 = 0.040 = 0.030 = 0,60 16.00 ~ 18.00 -
  430A = 0,06 = 0.50 = 0.50 = 0.030 = 0.50 = 0.25 14.00 ~ 17.00 -
  Produkt Materialet e tubave prej çeliku inox standardet Spec (mm) Aplikacion
  tub Stainless steel 06Cr19Ni10 GB / T14975-2002 6-630 * 0,5-60 Bërthamore, kimike, naftës, Transportit
  kaldajave, exchanger ngrohjes, kondensator, etj
  00Cr19Ni10 GB / T14976-2002
  00Cr25Ni20 GB13296-2007
  06Cr17Ni12Mo2 ASTM A213
  00Cr17Ni14Mo2 ASTM A269
  1Cr18Ni9Ti ASTM A312
  0Cr18Ni10Ti JIS G3459
  0Cr18Ni11Nb DIN 17458

   

   

  Përparësitë:
  pako 1.Wooden rast i cili është i fortë dhe i përshtatshëm për transportin detar është metoda jonë kryesore për të dal tuba. Dhe metoda ekonomike paketim të tilla si të paketuara në tufa është mirëpritur edhe nga disa konsumatorë.
  Kontrollit toleranca 2. ne përdorim është D4 / T4 (+/- 0.1mm) të dyja brenda dhe jashtë diametër dhe trashësi muri, e cila është shumë më e lartë se ASTM standarde ndërkombëtare, DIN.
  Gjendja sipërfaqja 3. është një nga përparësitë tona kryesore: në mënyrë që të përmbushë kërkesat e ndryshme për gjendjen e sipërfaqes, ne kemi Pjekja dhe sipërfaqe pickling, sipërfaqe të ndritshme Pjekja, sipërfaqe OD lëmuar, OD & ID lëmuar sipërfaqe etj
  mënyrë 4.In për të mbajtur sipërfaqja e brendshme e tubit të pastër dhe të bëjë atë të lirë nga deburring, kompania jonë zhvillon teknologji unike dhe të veçantë - Sponge Larja me pressure.8.We larta kanë të plotë pas shitjes shërbimi për t'u marrë me problemet në kohë.


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat!