253MA / UNS30815 Плоча


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај Ningbo Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис на производот
  1. Стандард: ASTM / AISI
  2. Одделение: 253MA, UNS30815
  3. Ширина Опсег: 4 '* 8ft ", 4" * 10ft, 1000 * 2000mm, 1500x3000mm итн
  4. Дебелина Опсег: 5mm, 7mm
  Sakysteel е снабдувач на S30815 во различни форми и големини, вклучувајќи лист, бар, плоча, цевка, и многу повеќе. Сите 253MA, достапни преку Sakysteel ги исполнува стандардите за индустријата, вклучувајќи УНС, ИАНМСП, и ASTM.253MA хемиски состав:

  Прикажи производи:

  253MA двојната Плоча    S30815 Плоча

  Пакување и испорака

  253MA двојната плоча

  1 Листови покриена со дрвена плоча за заштита во транспортот.
  2. Сите листови ќе биде вчитан во силна дрвени пакети.
  3. Секој картони натоварен со добра зајакнување со подпори и зајакнување.
  4. Земете сад вчитување на слики и запечати контејнер.
  5. брзина Транспорт е брз. И да ја задржите клиентите секој чекор информирани

  Контрола на квалитетот:

  врежана ss лист QC.jpg

  Легура 253Ma ги има следниве карактеристики:
  253MA е отпорен на топлина аустенитно нерѓосувачки челик наменета за апликации кои бараат висока сила на лизгање и добра отпорност на корозија. Нејзиниот работен температурен опсег е 850 ~ 1100 ° C.
  Хемискиот состав на 253MA е избалансиран, што ја прави челик имаат најмногу погоден сеопфатна својства во температурен опсег од 850 ° C-1100 ° C, исклучително висока отпорност на оксидација, и температурата на скала е до 1150 ° C; екстремно висока лази отпор капацитет и лази цврстина на прекин; добра отпорност на висока температура корозија и отпорност на корозија четка во повеќето гасни медиумите; висок принос сила и цврстина на истегнување на високи температури; добра formability и заварување И доволно обработливост.
  Во прилог на хром легирање елементи и никел, 253MA нерѓосувачки челик, исто така, содржи мала количина на ретки земјата метал (ретки земјени метали, REM), со што значително ја подобрува својата антиоксиданс капацитет. Азот се додаде за да се подобри лази својства и го прават овој челик комплетен аустенитно. Иако содржината на хром и никел се релативно ниски, ова нерѓосувачки челик има многу од истите карактеристики како висока температура на високо легирани легура на челик и никел базирана на легури.
  253Ma апликации
  253MA е широко се користи во синтерување опрема, опрема за високи печки, челик топење, печка и континуирано леење опрема, валавници (греење печки), печки и додатоци термичка обработка, минерални опрема и опрема за производство на цемент.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!